fotograf ślubny, fotograf na wesele, fotograf ślubny cena, fotograf ślubny Warszawa

Sesja ślubna za granicą - dla kogo? Dlaczego warto?

Można powiedzieć, że zagraniczna sesja ślubna jest dla każdego. Z naszego doświadczenia wiemy, że taką opcję rozważają pary, które uwielbiają podróżować, są zakochane w danym miejscu na świecie lub chcą przeżyć przygodę i mieć unikalną pamiątkę. 

Przykładów miejsc jest tyle ile pomysłów. Możemy wybierać spośród dużych miast, jak np. Paryż, Rzym lub Lizbona. Ciekawą opcją są także Wenecja we Włoszech czy Dubrownik w Chorwacji. Jeśli Wasza wymarzona sesja ślubna za granicą ma opierać się na kadrach w naturze, to dobrą opcją będą m.in.: Tatry Słowackie, Alpy, norweskie Fiordy (np. Sognefjord) czy skaliste wybrzeża Costa Brava w Hiszpanii. 

Planowanie wyjazdu na plener ślubny

Gdy już wybierzemy miejsce, to warto rozważyć kilka aspektów:

  • podróż – najczęściej w grę wchodzi samolot lub samochód. Bilety lotnicze kupione z dużym wyprzedzeniem mogą być prawdziwą okazją. Poza ceną, dla wielu z Was liczy się też komfort i czas podróży. Warto pamiętać, że przy opcji samolotowej w miejscu docelowym można wypożyczyć samochód;
  • nocleg – najbardziej powszechną opcją jest szukanie noclegów przez Booking. Przed rezerwacją warto sprawdzić opinie na temat danego miejsca w różnych źródłach. W ofercie powinny znajdować się także dodatkowe opcje jak np. bezpłatne odwołanie rezerwacji, darmowy parking czy śniadanie wliczone w cenę;
  • czas na miejscu – na plener ślubny za granicą polecamy zarezerwować sobie trzy noclegi. Jest to według nas optymalny czas, abyśmy mieli do dyspozycji dwa pełne dni zdjęciowe. Oczywiście, sesja ślubna za granicą może potrwać dłużej, szczególnie gdy chcemy odwiedzić kilka miejsc znacznie oddalonych od siebie
  • bagaż – jeśli podróżujemy samochodem, to często łatwiej jest zmieścić wszystkie potrzebne rzeczy i odpowiednio ułożyć suknię ślubną oraz garnitur. Jeśli na plener ślubny za granicą lecimy samolotem to Parze Młodej przyda się chociaż jeden bagaż rejestrowany. Suknia ślubna zajmuje trochę miejsca – możecie ją przewieźć np. w pokrowcu na pokładzie samolotu.

Jaki jest najlepszy czas na zdjęcia? Nie będziemy ukrywać, że są to okolice wschodu słońca oraz do dwóch godziny przed zachodem. Jednak dla nas sesja ślubna trwa tyle ile jest pomysłów na zdjęcia i Para Młoda ma chęci. Nawet przy ostrym słońcu w południe szukamy odpowiednich miejsc oraz wykorzystujemy swoje sztuczki, aby nieco zmiękczyć światło i uzyskać jak najlepsze kadry.

Drugi dzień także zaczęliśmy wcześnie – wykorzystaliśmy poranne godziny, aby zrobić zdjęcia na Placu Św. Marka. W tym czasie jest tam zdecydowanie najmniej ludzi. Jeśli w kadrze było zbyt wiele osób i zdecydowaliśmy, że psuje to efekt końcowy, to dopracowaliśmy wszystko w postprodukcji (co możecie zobaczyć obok). Z nami każde miejsce na zdjęciu może być tylko Wasze.

Z kolei drugiego dnia w porze zachodzącego słońca trafiliśmy na mgłę. Poszliśmy zatem na Most Rialto i wykorzystaliśmy aurę na ujęcia z różnych perspektyw. Kilka kadrów z sesji możecie zobaczyć powyżej.


Sesja ślubna za granicą a cena, czyli ile to kosztuje?


U nas cena za wykonanie sesji ślubnej za granicą jest stała - to 1500 złotych brutto. Do tego dochodzi koszt podróży/transportu oraz zakwaterowania podczas pobytu. Z sesji otrzymujecie 100 zdjęć po pełnej postprodukcji.

Za dodatkową opłatą możemy zorganizować cały wyjazd. Na życzenie możemy zająć się wszystkim - łącznie z przedstawieniem wariantów transportów, zabukowaniem noclegów i dokładną wyceną. Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu. Jeśli chcesz poznać naszą ofertę ślubną, to znajdziesz ją tutaj.